• Europejski Dzień Języków w przedszkolu

• 03.10.2021 23:14
      • W tegorocznych obchodach Europejskiego Dnia Języków wzięły udział najmłodsze dzieci z naszej szkoły – przedszkolaki z grupy Misie, Biedronki i Plastusie.
        W tym dniu odnowiliśmy zawieszoną w okresie nauczania zdalnego współpracę z przedszkolakami oraz ich nauczycielką Bernadette Oketch z Kenii w ramach projektu humanitarno-edukacyjnego Face to Face with the World.
        Podczas lekcji online dzieci będą miały okazję poznać swoich rówieśników z kraju afrykańskiego, opowiedzieć im o sobie w języku angielskim, poznać ich życie oraz zwyczaje panujące w ich kraju. Udział w projekcie będzie też okazją do wykazania się postawą wrażliwości na potrzeby innych ludzi.
        Dzieci z Kenii, które żyją bardzo biednie, oczekują naszej pomocy. Już wkrótce ogłosimy zbiórkę przyborów szkolnych oraz zabawek, które wyślemy przedszkolakom z Kenii. Ich nauczycielka powiedziała, że są one dla nich równie cenne jak złoto. Mamy nadzieję, że do naszej akcji dołączy także starsza społeczność naszej szkoły. Pamiętajmy, że „Nawet najmniejsza pomoc jest zawsze lepsza od największego współczucia.’’

Małgorzata Kowalska