• Informacja dla rodziców przedszkola

• 29.04.2020 16:47
      • Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,
        Z pewnością słyszeliście dzisiejszą konferencję Pana Premiera z informacją o możliwości otwarcia przedszkoli od dnia 6 maja.
        Decydentem w tej kwestii zostały ustanowione samorządy terytorialne - czyli w naszym wypadku Burmistrz Miasta Jasła.
        To samorząd ma podjąć decyzję, kiedy i na jakich zasadach przedszkola zostaną ponownie otwarte, biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną na jego terenie - ilość zachorowań, ilość osób w kwarantannie itp.
        Wiąże się z tą kwestią ogromna odpowiedzialność - tu chodzi o zdrowie, ale też i o życie dzieci, ich rodzin ale i pracowników przedszkoli.

Czekamy na decyzję Burmistrza.
        Czekamy na wytyczne Sanepidu wprowadzające rygor szpitalny do przedszkoli.
        Czekamy na rozporządzenie ministra, które określi, które dzieci będą mogły być w przedszkolu (ograniczenie grupy - do jakiej liczby? 1 dziecko na 15m kwadratowych to w naszym przypadku 5 dzieci w sali).

Czekamy.
        Jeśli tylko pojawi się jakiś komunikat - natychmiast damy znać - tu i w mailach grupowych.
        Ale nie będzie to powrót do przedszkola, jakie zostało w waszej pamięci...........

Wytyczne_GIS_i_MZ.pdf

Pozdrawiam - życzę zdrowia -