• Klasa 3 A na wycieczce w Bieczu

• 07.06.2024 08:28
      •  Wycieczka do Biecza została zorganizowana w związku z zaproszeniem, jakie otrzymaliśmy od Pani Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bieczu na spotkanie w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom". W pięknie udekorowanej auli odbyło się czytanie utworów z literatury dziecięcej, w tym  wiersza pt. ,,Lokomotywa" Juliana Tuwima. Goście, którzy zostali zaproszeni do czytania, to m.in.  Burmistrz Miasta Biecz, Starosta Powiatu Gorlickiego oraz inne osoby pełniące funkcje publiczne w tym mieście oraz powiecie. Po zakończeniu czytania odbyła się część artystyczna, podczas której zaprezentowali się młodzi instrumentaliści. Popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci to ważna kwestia, a takie spotkanie było tego wyraźnym dowodem.
                        Pobyt w tej nowoczesnej bibliotece dostarczył dzieciom wielu wrażeń, gdyż jest to nie tylko wypożyczalnia książek, ale także miejsce relaksu i odpoczynku. Każdy znalazł tam jakąś przestrzeń dla siebie. Zostaliśmy oprowadzeni po wszystkich pomieszczeniach, a także zobaczyliśmy wystawę historyczną znajdującą się w podziemiach biblioteki.
                        Przy okazji tego wyjazdu poznaliśmy atrakcje turystyczne miasta Biecz. Wyszliśmy na wieżę znajdującą się w Ratuszu, która liczy 56 metrów i stamtąd mogliśmy podziwiać panoramę miasta i okolic. Następnie spotkaliśmy się ,,na żywo" z katem, który opowiedział, na czym polegała praca kata w dawnych czasach. Obejrzeliśmy multimedialną animację z udziałem kata, opowiadającą o włamaniu do ratusza i kradzieży pieniędzy. Zwiedziliśmy także basztę i zobaczyliśmy z zewnątrz zabytkowy kościół w Bieczu. Przekonaliśmy się, że  to miasto kryje w sobie wiele tajemnic i że można w nim zobaczyć ciekawe zabytki. Biecz, ze względu na swoją bogatą historię nazywany jest małym Krakowem, i jest chętnie odwiedzany przez turystów, o czym świadczyły grupy wycieczkowe przemieszczające się po Rynku bieckim.
                        Wycieczka odbyła się przy słonecznej pogodzie, a dodatkową atrakcją były lody wielosmakowe, które degustowaliśmy w wolnym czasie. Można stwierdzić, że założone cele wycieczki zostały zrealizowane, a Biecz będzie dla dzieci znajomym miastem w południowo-wschodniej części Polski.