• PROGRAM MAŁY MISTRZ 2024

• 10.09.2024 09:11
      • Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły zakwalifikowali się do programu "Mały Mistrz 2024", który jest kontynuacją inicjatywy realizowanej przez Szkolny Związek Sportowy w latach 2014-2015. Program ten ma na celu promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród najmłodszych uczniów.

Założenia programu "Mały Mistrz" Program skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego. Główne cele programu to zachęcanie dzieci do zdobywania nowych umiejętności ruchowych, podnoszenie sprawności fizycznej oraz kształtowanie zdrowych nawyków. Ważnym elementem programu jest także podniesienie atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego poprzez wykorzystywanie nowoczesnego sprzętu sportowego oraz ciekawych form ćwiczeń.

Uczniowie, uczestnicząc w programie, będą mieli możliwość zdobywania różnorodnych sprawności, takich jak: Rowerzysta-Turysta, Piłkarz, Narciarz-Saneczkarz-Łyżwiarz, Pływak, Lekkoatleta oraz Gimnastyk-Tancerz. W przypadku braku możliwości realizacji jednej z tych sprawności, nauczyciel może zaproponować alternatywne zajęcia, np. z tenisa, badmintona czy jazdy na hulajnodze.

Cele i metodyka programu Kluczowymi zadaniami programu są poprawa stanu zdrowia i sprawności fizycznej uczniów, wsparcie nauczycieli w planowaniu interesujących zajęć wychowania fizycznego oraz monitorowanie rozwoju fizycznego dzieci. Program umożliwia również organizację dodatkowych wydarzeń, takich jak "Lekcje z Mistrzem", prowadzone przez znanych sportowców, czy spotkania z rodzicami w formie "Wywiadówek z Kultury Fizycznej", na których omawiane będą najważniejsze kwestie zdrowotne związane z rozwojem fizycznym dzieci.

W ramach programu każda klasa zostanie wyposażona w zestawy sprzętu sportowego, co z pewnością zwiększy atrakcyjność zajęć. Dodatkowo, nauczyciele otrzymają podręczniki wspomagające realizację programu, a dzieci legitymacje "Małego Mistrza" i naklejki potwierdzające zdobycie poszczególnych sprawności.

Dzięki "Małemu Mistrzowi" uczniowie naszej szkoły zyskają możliwość rozwijania swoich umiejętności ruchowych w atrakcyjny i motywujący sposób, co wpłynie pozytywnie na ich zdrowie i sprawność fizyczną. To także doskonała okazja do integracji i współpracy nauczycieli oraz rodziców w promowaniu zdrowego stylu życia wśród dzieci.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie internetowej https://malymistrz.szs.pl/#o-programie.