• Przygotowania do nowego roku szkolnego - Drugie życie szkolnych przyborów.

• 27.08.2024 07:25
      • Drodzy Rodzice,
        Wraz z nadchodzącym nowym rokiem szkolnym często pojawia się pokusa, aby zaopatrzyć dzieci we wszystko, co nowe – od zeszytów, przez długopisy, po piórniki i tornistry. Chcielibyśmy jednak zachęcić Was do chwili refleksji nad tym, co już macie w domu. Często wiele rzeczy z poprzedniego roku szkolnego nadal jest w doskonałym stanie i może z powodzeniem posłużyć dziecku także w tym roku.
        Wspólne przygotowanie wyprawki z dzieckiem to doskonała okazja, by nauczyć je szacunku do posiadanych przedmiotów oraz dbania o nie. Może zeszyty z niewykorzystanymi kartkami, stare długopisy czy piórniki tylko czekają na to, by dać im drugie życie? Okładki można przełożyć - to żaden wstyd. Wystarczy je wyczyścić, uporządkować, a czasem dodać kilka osobistych akcentów, by znów cieszyły oko.

Wierzymy, że taki sposób przygotowań uczy dzieci wartościowych postaw – oszczędności, odpowiedzialności i niemarnowania rzeczy. Dodatkowo, to także krok w stronę zrównoważonego rozwoju, który jest coraz bardziej istotny w naszym codziennym życiu.

Zachęcamy, by zamiast szaleństwa zakupowego, spojrzeć na to, co już macie, i wspólnie z dziećmi zastanowić się, jak najlepiej wykorzystać dostępne zasoby. Dzięki temu, razem uczymy się dbać o nasze środowisko i nie marnować rzeczy.
        Dodatkowo, podczas porządkowania szkolnych przyborów, bardzo prosimy o zebranie wszystkich niepotrzebnych rzeczy – ołówków, długopisów, kredek, zeszytów, itp. – które nie będą już przez Was używane. W szkole zorganizujemy akcję, podczas której te zebrane materiały zostaną przekazane do wspólnego użytku i będą wykorzystywane w naszej codziennej pracy.

Dziękujemy za Wasze wsparcie i życzymy udanych przygotowań do nowego roku szkolnego!
        Z poważaniem,