• POZNAJEMY SIĘ - wycieczka klasy pierwszej do Parku Turystyki i Kultury w Skołyszynie

• 20.09.2024 13:16
      •                 Uczniowie klasy pierwszej z radością przyjęli wiadomość o planowanej jesiennej wycieczce do Parku Turystyki i Kultury w Skołyszynie. Niektórzy byli już tam wcześniej z rodzicami, ale wyjazd z zespołem klasowym  ma zupełnie inny wymiar, gdyż służy wzajemnemu poznaniu się oraz integracji.
                        Kompleks parkowy w Skołyszynie został wybrany jako miejsce wycieczki ze względu na różnorodne atrakcje oraz bliską odległość. Wycieczkę rozpoczęto spacerem po parku w celu zwiedzenia różnych stref: sportowej, kulturowo-rozrywkowej, edukacyjno-przyrodniczej, wodnej, parkowo-leśnej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ławka hrabiego Karola Klobassy no i oczywiście nowoczesny plac zabaw, który oferuje różne urządzenia do aktywnej zabawy.
                        Wycieczka była okazją do łączenia edukacji z zabawą. Dzieci obserwowały roślinność parku, w tym także w akwenie wodnym, rozpoznawały zwierzęta z wikliny, wykonywały proste eksperymenty w strefie edukacyjnej. Rozwijały umiejętności sportowe pokonując tory przeszkód, wspinając się, czy zjeżdżając na tyrolce.
                        Podczas wycieczki dzieci rozwijały także umiejętności społeczne, poznawały się wzajemnie, usamodzielniały się, uczyły się radzenia sobie w warunkach wyjazdowych. Różne okoliczności sprzyjały rozwijaniu empatii oraz niesieniu pomocy rówieśnikom. Ważnym aspektem było także zachowanie zasad bezpieczeństwa w autokarze oraz podczas zabawy.
                        Pierwsza klasowa wycieczka za nami! Dzięki sprzyjającej pogodzie dzieci mogły wesoło i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, a dla wychowawczyni była to okazja do obserwacji swoich wychowanków w warunkach pozaszkolnych.
        Małgorzata Szewczyk