• Bezpieczeństwo dzieci - nasz wspólny cel!

• 20.09.2024 13:13
      •   17 września 2024 roku odbyło się spotkanie uczniów klasy pierwszej z policjantem dzielnicowym, którego celem było zapoznanie najmłodszych uczniów z zasadami bezpieczeństwa zarówno w szkole, jak i w domu oraz w przestrzeni publicznej. Policjant w przystępny sposób wyjaśnił dzieciom, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, jak reagować w sytuacji zagrożenia oraz jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa drogowego.
                        W przeprowadzeniu tego spotkania bardzo pomocny okazał się miś POPO, który pojawił się w prezentacji multimedialnej. Dzieci wspólnie rozwiązywały krzyżówkę, zadawały pytania, były także zainteresowane sprzętem policyjnym. Na zakończenie otrzymały opaski odblaskowe oraz kolorowanki.
                        To było ważne spotkanie, które utrwaliło dzieciom zasady związane z bezpieczeństwem poznawane wcześniej podczas zajęć edukacyjnych. Dzięki takim działaniom służącym edukowaniu dzieci w zakresie bezpieczeństwa wzrasta ich świadomość oraz zrozumienie tej ważnej tematyki.