• Świetlica

• W całej palecie różnorodnych zajęć, które prowadzone są w świetlicy dzieci mogą odnaleźć zawsze coś dla siebie, dostosowanego do swoich umiejętności, zainteresowań i uzdolnień. Pracując z dziećmi w świetlicy poprzez dobór odpowiednich form pracy i metod aktywizujących kształtujemy w nich umiejętność spostrzegania, pamięć, wyobraźnię przestrzenną, często pomysłowość, wdrażamy zasady estetyki życia codziennego, a przede wszystkim rozwijamy w nich zdolność do twórczego wysiłku.

Głównymi zadaniami, jakie staramy się realizować to:

1. stworzenie atmosfery spokoju i bezpieczeństwa,
          2. zapewnienie warunków do racjonalnego spędzania czasu wolnego,
          3. rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów,
          4. pomoc uczniom przejawiającym braki w opanowaniu podstaw programowych.

W świetlicy organizowane są różnorodne zajęcia:

1. plastyczne;
          2. czytelnicze;
          3. żywego słowa;
          4. zajęcia dydaktyczne: zabawy słowne, krzyżówki, rebusy, zgadywanki, zabawy matematyczne, doskonalenie czytania;
          5. zajęcia muzyczne: słuchanie różnorodnej muzyki, śpiewanie piosenek, zabawy ze śpiewem, zabawy rytmiczne, taniec;
          6. zajęcia rekreacyjno-ruchowe: zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, spacery, zabawy w grupach, ćwiczenia doskonalące sprawność fizyczną, turnieje sprawnościowe;
          7. zajęcia rozrywkowe: zabawy okolicznościowe, konkursy;
          8. zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych: oglądanie bajek i programów dla dzieci;
          9. realizowanie edukacji prozdrowotnej, profilaktycznej, proekologicznej.
          10. zajęcia metodą orgiami;
          11. zajęcia komputerowe