• Warsztaty profilaktyczne z Sędzią Anną Marią Wesołowską na temat współczesnych zagrożeń zezpieczeństwa dzieci i młodzieży

          • 16 kwietnia mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć w naszej szkole Panią Sędzię Annę Marię Wesołowską, która przeprowadziła dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców, dziadków i sympatyków szkoły, bardzo ważne szkolenie na temat współczesnych zagrożeń bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Temat ten jest niezwykle istotny w dzisiejszych czasach, gdy dzieci i młodzież muszą radzić sobie z różnorodnymi wyzwaniami w świecie cyfrowym i społecznym. Pani Sędzia dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem, omawiając najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem naszych najmłodszych. 

            Tematyka spotkań dostosowana była do wieku słuchaczy, dlatego też odbyły się trzy osobne prelekcje. Podczas szkolenia poruszono wiele tematów, takich jak przemoc, cyberprzemoc, nadużywanie substancji psychoaktywnych, zagrożenia związane z internetem oraz inne aspekty, które mogą wpływać na bezpieczeństwo i dobre samopoczucie dzieci i młodzieży. Sędzia z uczniami rozmawiała o zagrożeniach we współczesnym świecie, cyberprzemocy, hejcie, uświadomiła im też, jakie moga być konsekwencje prawne podejmowanych przez młodzież decyzji,  rozmawiała o takich zachowaniach jak nękanie czy obrażanie rówieśników, niszczenie mienia. 

            Tego samego dnia w szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla nauczycieli i rodziców, które poprowadziła sędzia Wesołowska. Przygotowała dla nich wykład na temat znaczenia wczesnej profilaktyki w zwalczaniu problemów oraz ochrony młodzieży przed zagrożeniami współczesnego świata. Jak podkreślała, autorytet szkoły i rodzica oraz współpraca między nimi może zagwarantować sukces wychowawczy.  Wiele miejsca poświeciła sędzia również na marzenia dzieci. Mówiła o tym, że marzenia naszych dzieci są proste. Nie chcą, by rodzice się kłócili. Chcą, by poświęcali im więcej czasu, przytulali je, nie porównywali z innymi oraz doceniali ich osiągnięcia w nauce, choć nie zawsze są to same piątki i szóstki. 

            Dla nas wszystkich było to niezwykle pouczające i inspirujące doświadczenie. Dziękujemy Pani Sędzi za poświęcony czas oraz za cenne wskazówki, które na pewno pomogą nam w dbaniu o bezpieczeństwo naszych uczniów i dzieci. Wierzymy, że dzięki takim inicjatywom, nasza społeczność stanie się coraz bardziej świadoma i gotowa do radzenia sobie z wszelkimi wyzwaniami, jakie mogą nas spotkać.

            Kim jest Anna Maria Wesołowska?

            Anna Maria Wesołowska to prawniczka, sędzia w stanie spoczynku. Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Łódzka sędzia, współautorka ustawy o świadku koronnym, uważana za ekspertkę od przestępczości zorganizowanej. 

            Jest autorką cyklu felietonów skierowanych do młodzieży na temat prawa, które napisała dla "Dziennika Łódzkiego". Część tych felietonów była przedmiotem zajęć szkolnych w Łodzi na temat korupcji. Zainicjowała program uczestniczenia w rozprawach sądowych uczniów w wieku 15–18 lat jako formę edukacji prawnej. Prowadziła w początkowym etapie jeden z pierwszych w Polsce program pokoju przesłuchań dla dzieci – świadków i ofiar przestępstw (pokój przyjazny dziecku – „błękitny pokój”, „niebieski pokój”).

            Szerszej publiczności znana z udziału w telewizyjnych serialach paradokumentalnych związanych z zagadnieniami prawa - "Sędzia Anna Maria Wesołowska" oraz "Wesołowska i mediatorzy". Grała tez w innych telewizyjnych produkcjach - "Na Wspólnej" i "Agnieszka".

             

          • Sędzia Anna Maria Wesołowska Gościem Specjalnym w naszym przedszkolu

          • 16 kwietnia w naszym przedszkolu mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć Panią Sędzię Annę Marię Wesołowską, znaną nie tylko jako sędzia, ale także jako osobowość telewizyjna. To było wyjątkowe spotkanie, podczas którego dzieci aktywnie brały udział w ciekawej dyskusji z Panią Sędzią, która  tłumaczyła im, czym jest przestępstwo, a także przypomniała w jaki sposób należy dbać o swoje bezpieczeństwo. Ustaliła z nimi, jakie zachowania krzywdzą innych, jak na nie reagować i kogo prosić o pomoc. Wyjaśniła dzieciom, że Pani Sędzia wymierza karę tym osobom, które są niegrzeczne.

            Dzieci miały okazję zadawać wiele ciekawych pytań, a Pani Sędzia tłumaczyła nam trudne kwestie w sposób prosty i zrozumiały dla naszych małych główek.

            To było niezwykle pouczające i inspirujące spotkanie, które na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy Pani Sędzi za poświęcony czas i cenne rady!

            Do zobaczenia następnym razem!

             

            Nowa galeria Sędzia w przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

        • Hazard? Nie daj się wciągnąć!
          • Hazard? Nie daj się wciągnąć!

          •  Uczniowie klas 7a I 7b wzięli udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!" Jest to akcja edukacyjna Krajowej Administracji Skarbowej skierowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i wszystkich szkół ponadpodstawowych.
            W ramach akcji uczniowie uczyli się:
            • czym jest nielegalny hazard i jakie mogą być skutki uczestniczenia w takich grach
            • zagrożenia wynikające z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych gier internetowych

        • Wycieczka Pszczółek do Krosna
          • Wycieczka Pszczółek do Krosna

          • Nasze Pszczółki odwiedziły Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.
            Rozpoczęliśmy od obejrzenia eksponatów szklanych - kielichy, wazony, szklanki, zwierzątka i wiele innych przedmiotów , które można zakupić jako pamiątki.
            Przy piecu hutniczym przedszkolaki zobaczyły na własne oczy jak szklane przedmioty powstają w rękach doświadczonych hutników. W naszym przypadku był to żółw.

          • Warsztaty ekologiczne w przedszkolu: Segregujemy odpady!.

          • Nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach ekologicznych w ramach przedsięwzięcia  pn. „,Kampania ekologiczna na rzecz ochrony środowiska ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki - część nieinwestycyjna", realizowanego w ramach Projektu ,,Jasło - moje miasto, mój dom", dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa Związek Gmin Dorzecza Wisłoki.​​​​​​​

            Podczas warsztatów dzieci utrwaliły zasady segregacji odpadów.

            Panie w ciekawy, a zarazem prosty sposób przeprowadziły zajęcia z dziećmi by kształtować u nich właściwe nawyki proekologiczne w codziennym życiu.

            Kształtowanie świadomości ekologicznej już w przedszkolu zaprocentuje. Dzieci będą się czuły odpowiedzialne za stan środowiska naturalnego.

            W ramach warsztatów dzieci otrzymały materiały edukacyjne.

             Serdecznie dziękujemy za pouczające warsztaty.

             

            Nowa galeria Warsztaty ekologiczne w przedszkolu. została dodana do albumu fotograficznego

             

          • Warsztaty ekologiczne kl. 1-5

          • W dniu 08.04.2024 uczniowie naszej szkoły oraz przedszkola brali  udział w warsztatach ekologicznych w ramach Przedsięwzięcia pn. ,Kampania ekologiczna na rzecz ochrony środowiska ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki - część nieinwestycyjna", realizowanego w ramach Projektu,,Jasło - moje miasto, mój dom", dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa Związek Gmin Dorzecza Wisłoki.

            Warsztaty składały się z części teoretycznej w formie wykładu oraz  praktycznych warsztatów z zakresu selektywnej zbiórki odpadów, polegających na przeprowadzeniu zabaw i gier ekologicznych z wykorzystaniem m.in. mat i tablic edukacyjnych. 

            Uczniowie kl. I-III podczas zajęć kreatywnych wykonali karmnik dla ptaków. Uczniowie klas IV -VI uczestniczyli w  teoretyczne warsztatach w formie wykładu nt. problematyki zanieczyszczeń powietrza. Podczas zajęć  praktycznych tworzyli samodzielnie  las w słoiku. Wszyscy uczniowie otrzymali tekturowy  pojemnik na zużyte baterie, który sami złożyli. W ramach zajęć uczniowie otrzymali książeczki edukacyjne dotyczące segregacji odpadów.

            Bardzo dziękujemy za zaproszenie, przygotowanie i przeprowadzenie ciekawych i kreatywnych warsztatów oraz za upominki, które otrzymaliśmy.

        • Konkurs plastyczny - ,,Moja wymarzona złota rybka”
          • Konkurs plastyczny - ,,Moja wymarzona złota rybka”

          • W ogólnopolskim konkursie plastycznym wzięło udział 2 uczniów z klasy 1a. Dzieci wykonały piękne prace, które zostały przekazane do organizatora konkursu „Muzeum Złotej Rybki” w Krzemiennej. Konkurs miał na celu zainteresowanie dzieci tematyką środowiska wodnego. Dodatkowo zachęcał do rozwijania umiejętności plastycznych, kreatywności i wrażliwości estetycznej.
            Uczestnicy otrzymali Dyplom okolicznościowy oraz bezpłatny bilet wstępu do Muzeum Złotej Rybki.
            Galeria: 
          • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

          • W dniu 09.04.2024 roku w Szkole Podstawowej Nr 11 w Jaśle odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizowany przez Polski Związek Motorowy. Konkurs składał się z trzech części: test z zasad ruchu drogowego, udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokonanie rowerowego toru przeszkód. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów szkół podstawowych w Jaśle. W tej edycji wzięli udział również uczniowie naszej szkoły z klasy Va : Milena Juszczyk. Zuzanna Bąk, Damian Florek i Alan Juszczyk.

            Nowa galeria Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego została dodana do albumu fotograficznego

        •  MAM TALENT na zajęciach rozwijających kreatywność w klasie 3A
          • MAM TALENT na zajęciach rozwijających kreatywność w klasie 3A

          • Zajęcia rozwijające kreatywność realizowane są w wymiarze jednej godziny tygodniowo i w swoim  założeniu stwarzają uczniom okazję i warunki do różnorodnego wyrażania inwencji twórczej oraz do prezentowania zdolności i umiejętności. Mają także za zadanie odkrywać talenty u dzieci oraz stwarzać warunki do ich rozwijania.

            Podczas zajęć rozwijających kreatywność w II półroczu przewidziano pokazy talentów oraz uzdolnień pod hasłem ,,MAM TALENT". Dzieci bardzo chętnie opowiadały i prezentowały swoje zdolności, chciały się nimi dzielić.  Każde dziecko miało szansę wystąpić przed klasą.

            Prezentacje ułożyły się w następujące bloki:

            • gra na instrumentach: Nazar, Adam, Martyna
            • śpiew: Julia, Wiktoria, Laura, Lena
            • pokaz akrobatyczny: Lena, Lila, Zuzia M
            • origami: Mateusz, Nazar
            • umiejętności piłkarskie: Radek, Kacper
            • odbijanie piłeczką pingpongową: Szymon O
            • umiejętności kulinarne: Adam
            • klocki Lego Technic: Szymon CH
            • kickboxing: Gabryś
            • wiedza historyczna: Kuba
            • pływanie: Fabian
            • rysowanie: Olivier, Zuzia N
            • taniec: Wiktoria
            • prace z papieru: Masza, Sonia, Julia
            • robótki ręczne: Uliana.

            Nie wszystkie talenty dało się uczniom zaprezentować w warunkach szkolnych, ale można było nagrać krótki filmik i go odtworzyć w klasie. W ten sposób Adam udowodnił, że potrafi samodzielnie przygotować i upiec pyszne rogaliki.

            Bardzo cieszy fakt, że uczniowie rozwijają swoje talenty np. w szkole muzycznej czy podczas treningów, ale można je także rozwijać samodzielnie lub pod opieką rodziców. 

            Galeria:


             
        • Autochodzik – bawi i uczy w klasie 1a
          • Autochodzik – bawi i uczy w klasie 1a

          •  3 kwietnia uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach interaktywnych pt ,, Z Autochodzikiem – nauka i zabawa” prowadzonych przez panią funkcjonariuszkę Straży Miejskiej. Celem spotkania było nabycie przez dzieci wiadomości i umiejętności związanych z bezpiecznym poruszaniem się w ruchu drogowym. Dzieci poznały podstawowe przepisy ruchu drogowego, nauczyły się rozpoznawać znaki drogowe oraz nabyły umiejętność poruszania się po drodze w charakterze pieszego.

        •  Szkolny Kodeks Zdrowego stylu życia.
          • Szkolny Kodeks Zdrowego stylu życia.

          • W ramach projektu Ligii z Orlenem: Bo życie musi smakować - Jak sprawić, aby zdrowy styl życia stał się pasją jaślan?

            W ramach projektu "Bo życie musi smakować", zrealizowano zadanie nr 5, które polegało na opracowaniu "Szkolnego kodeksu zdrowego stylu życia". Projekt był realizowany zgodnie z instrukcją, która zakładała zebranie informacji na temat charakteru kodeksu, jego formy oraz sposobów wprowadzenia go w życie, zaproszenie klas do współpracy, opracowanie regulaminu inicjatywy, zredagowanie zasad zdrowego stylu życia, przygotowanie gazetki na ten temat, podsumowanie wyników oraz stworzenie krótkiego filmu prezentującego kodeks z opisem, który został umieszczony na stronie szkoły.


             

        • Śniadanie wielkanocne w kl.II a
          • Śniadanie wielkanocne w kl.II a

          • W ostatnim dniu przed świąteczną przerwą rodzice uczniów kl. II zorganizowali wielkanocny poczęstunek. Na pięknie przystrojonym stole, nie zabrakło jajek, wędlinki, zielonej rzeżuchy, pomidorków, ogórków oraz słodkości. Podzieliliśmy się jajeczkiem, złożyliśmy sobie świąteczne życzenia, rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych i i wydarzeniach z życia Pana Jezusa związanych z Triduum Paschalnym.

        • Klasa 1 przygotowania do Wielkanocy.
          • Klasa 1 przygotowania do Wielkanocy.

          • Klasa pierwsza  przygotowywała się do Świąt Wielkanocnych poprzez poznawanie tradycji i kolorowanie  pisanek. Kolorowanie duzych pisankowych wzorów stało się prawdziwą przyjemnością, a każde dziecko mogło dać upust swojej kreatywności, tworząc unikalne dzieło sztuki.

        •  ŚNIADANIE WIELKANOCNE W KLASIE 3A
          • ŚNIADANIE WIELKANOCNE W KLASIE 3A

          • W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną mieliśmy okazję wspólnie usiąść przy pięknie udekorowanym stole i zjeść śniadanie wielkanocne. Rodzice przygotowali poczęstunek świąteczny, w którym nie zabrakło jajek, masła, wędlin, domowego chleba, nowalijek, a także babeczek i ciasteczek. Nie zawiodły nas też panie kucharki, które przygotowały dla nas ciepłą herbatę. Dzieci bardzo chętnie się częstowały i wesoło spędzały czas w swoim gronie. Miło nam było także gościć księdza Krzysztofa. 

          • Wiosna już w szkole

          • Dzień Powitania Wiosny w naszej szkole podstawowej to zawsze wyjątkowy moment, kiedy społeczność szkolna przyjmuje nadchodzący sezon z radością i entuzjazmem

            Początek obchodów stanowił barwny wiosenny pokaz mody. Na specjalnie przygotowanym wybiegu zaprezentowali swoje wiosenne kreacje, od kwiecistych sukienek po pastelowe koszulki. Widzowie, pełni zachwytu, oklaskiwali każdy przejście modeli, ciesząc się różnorodnością inspiracji.

            Następnie odbyło się wesołe przedstawienie, które rozbawiło i poruszyło serca publiczności. W rolach głównych wystąpili uczniowie, ubrani w kolorowe kostiumy kwiatów i ptaków, którzy poprzez swoje talenty aktorskie przypomnieli o radości i ożywieniu, jakie niesie ze sobą nadejście wiosny.

            Uczniowie mieli okazję wyrazić swoją kreatywność poprzez malowanie wiosennych obrazów. Z farbami w dłoniach tworzyli swoje własne interpretacje kwiatów, ptaków i krajobrazów, ciesząc się każdym pociągnięciem pędzla.

            Dzień Powitania Wiosny w naszej szkole podstawowej był pełen radości, kreatywności i inspiracji. Pokaz mody, przedstawienie teatralne, wystawa zdjęć oraz malowanie obrazów to wydarzenia, które podkreśliły piękno i znaczenie nadchodzącego sezonu.

            Niech ta radosna atmosfera towarzyszy nam przez cały czas wiosny, przynosząc nadzieję i uśmiech na nasze twarze.

            Galeria google: https://photos.app.goo.gl/MxfBtB6yCApQUUaTA

            Nowa galeria Wiosna w szkole została dodana do albumu fotograficznego

          • Wiosenne Świętowanie w Przedszkolu

          • Z niebywałą radością stwierdzamy, że wreszcie do nas przyszła! Kto? Oczywiście wiosna! Piękna i radosna. Przyniosła ze sobą cieplejsze promyki słońca, dłuższe dni, świergot i śpiew ptaków, rechot żabek, klekot boćków, ciepły oddech wietrzyka i zieleń, zieleń, zieleń! To wyjątkowy gość i zasługiwał na wyjątkowe powitanie. Dlatego też nasze Skrzaty, Pszczoły i Sówki już od samego rana zaczęły świętowanie "na zielono"!

            Powitały Wiosenkę śpiewająco i tanecznym krokiem. Bajeczki, wierszyki, zagadki, rymowanki i mnóstwo zabaw.... A wszystko o wiośnie!

            No i oczywiście , na koniec, wyruszył nasz wiosenny korowód z Marzanną, żeby już ostatecznie pożegnać się z panią Zimą, no przynajmniej do następnego roku 

            Nowa galeria Witaj wiosenko! została dodana do albumu fotograficznego

          • Pierwsza pomoc w naszym przedszkolu.

          • W naszym przedszkolu dzieci uczyły się pierwszej pomocy podczas pokazu prowadzonego przez tatę jednego z przedszkolaków, który jest ratownikiem medycznym. Podczas wydarzenia dzieci miały okazję korzystać z fantomów, na których praktykowały techniki udzielania pomocy.

            To innowacyjne podejście do edukacji przedszkolaków przyczynia się do zwiększenia świadomości zdrowotnej już od najmłodszych lat. Bardzo dziekujemy panu Gorczycy za wspaniałą lekcję dla naszych dzieci. 

            Nowa galeria Pierwsza pomoc w przedszkolu. została dodana do albumu fotograficznego

          • Talent przedszkolaka 2024

          • Nasze przedszkolaki Iga i Szymon z grupy Sówek wzięły dzisiaj udział w przeglądzie wokalno-tanecznym "Talent Przedszkolaka", prezentując piosenkę promującą zdrowy styl życia i sport. Ich żywiołowy, aktywny i radosny występ zachwycił publiczność, zdobywając uznanie wszystkich obecnych.

            Na zakończenie otrzymali nagrody a przedszkole pamiątkowy dyplom.

            Iga, Szymon, jesteśmy z Was dumni!!! tak się rzeźbi charakter!

            Ps. Chłopaki, dziewczyny! Ćwiczymy!!!

            Organizatorem przeglądu było Przedszkole Miejskie nr 10 w Jaśle. Dziękujemy za za zaproszenie!

             

            Nowa galeria Talent przedszkolaka 2024 została dodana do albumu fotograficznego

        •  Poznajemy smaki i zapachy potraw krajów niemieckojęzycznych
          • Poznajemy smaki i zapachy potraw krajów niemieckojęzycznych

          • W ramach podsumowania działu pt,,Guten Appetit!” uczniowie klasy VII a i VII b pracowali metodą projektu. Celem było zgłębienie kulinarnych tradycji Niemiec, Austrii i Szwajcarii poprzez przygotowanie charakterystycznych dla tych regionów przysmaków bądź potraw. Projekt rozpoczęliśmy od podziału uczniów na grupy, aby mogli współpracować i dzielić się swoimi umiejętnościami. 

        • Warsztaty rękodzieła w kl.2a
          • Warsztaty rękodzieła w kl.2a

          • Na dzisiejszych warsztatach uczniowie klasy II wykonali wielkanocnego zajączka z tekturki oraz sznurka jutowego. Warsztaty przeprowadziła mama naszej koleżanki Judyty, pani Andżelika Pykosz, której jeszcze raz dziękujemy.

        • Ozoboty do roboty! Czyli ciekawe, “zakodowane” lekcje informatyki w kl. II
          • Ozoboty do roboty! Czyli ciekawe, “zakodowane” lekcje informatyki w kl. II

          •  W ramach lekcji informatyki klasa II realizuje Ogólnopolski program pt. “Uczymy dzieci programować”. Dzisiejszy temat to “Zakodowane słoneczko z wykorzystaniem robotów Ozobot”.
            Programowanie za pomocą kolorów to kolejna umiejętność, którą uczniowie klas młodszych rozwijają w ramach zajęć komputerowych. 

          • Bezpieczne przedszkolaki na drodze.

          • 6 marca nasze przedszkole już po raz kolejny odwiedziły funkcjonariuszki ze Straży Miejskiej. Przeprowadziły bardzo ciekawe zajęcia o bezpieczeństwie na drodze. 

            Akcja edukacyjna prowadzona przez Straż Miejską w Jaśle realizowana jest już od wielu lat. Celem działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci. Funkcjonariusze przypominają dzieciom jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych, zapoznają ich z podstawowymi zasadami ruchu drogowego oraz najważniejszymi znakami drogowymi przy wykorzystaniu zestawu „Autochodzik”.

            Nowa galeria Bezpieczni na drodze została dodana do albumu fotograficznego

        • Konkurs plastyczny: Mój wymarzony lizak
          • Konkurs plastyczny: Mój wymarzony lizak

          • Uczniowie klasy 1a wzięli udział w konkursie plastycznym ,, Mój wymarzony lizak” organizowanym przez Muzeum Lizaka w Jaśle. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów tematyką dziedzictwa przemysłu spożywczego na bazie powstałego w Jaśle Muzeum Lizaka. Uczniowie rozwijali swoje umiejętności plastyczne , kreatywność oraz wrażliwość estetyczną. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz bilety wstępu do wyżej wymienionego muzeum. Gratulujemy wyróżnionym i życzymy kolejnych sukcesów. 
            Galeria: 
          • Zatańczyć z Tobą chcę

          • Najmłodsze  "Skrzaty" z naszego przedszkola wzięły dzisiaj udział w niezwykłym wydarzeniu tanecznym, którym był XVI przegląd tańców przedszkolaków "Zatańczyć z toba chcę" organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle. 

            Na scenie JDK uczestnicy tego wesołego wydarzenia prezentowali swoje umiejętności taneczne, a nasze maluszki zachwyciły widzów swoim skocznym tańcem pełnym radości i śmiechu i udowodniły, że nawet najmłodsze dzieci potrafią wspaniale bawić się podczas tańca i przekazywać pozytywną energię swojemu otoczeniu.Gratulujemy maluchom udziału w przeglądzie i życzymy im dalszych sukcesów na tanecznej drodze!

            W nagrodę za występ każdy z uczestników przeglądu otrzymał pięknego białego misia.

            Jesteśmy z Was bardzo dumni! Radość i spontaniczność, każdy podskok w innym rytmie - to to, co kochamy najbardziej.!!!

            Nowa galeria Zatańczyć z Tobą chce została dodana do albumu fotograficznego

          • Wizyta Pani Minister Edukacji Narodowej

          • 4 marca to szczególny dzień dla społeczności naszej szkoły. Mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Panią Minister Edukacji Narodowej Barbarę Nowacką To było prawdziwe wydarzenie! Tym bardziej, że Pani ministra przybyła do naszej szkoły wraz wojewodą podkarpacką - panią Teresą Kubas-Hul, posłanką na Sejm RP - panią Joanną Frydrych, podkarpacką kurator oświaty - panią Dorotą Nowak – Maluchnik.

            Witaliśmy Gości wraz oraz przedstawicielami naszego miasta – burmistrzem miasta Jasła Ryszardem Pabianem oraz kierownikiem wydziału oświaty – Renatą Łabą.

            Dzieci przywitały gości piosenką o prawach dzieci a na pamiątkę przekazały Pani minister i gościom niebieskie serce, aby zawsze przypominało, że w edukacji najważniejsze są dzieci.

            Spotkanie przebiegało w bardzo życzliwej i przyjaznej atmosferze. Porozmawialiśmy o tym jak od kilku lat zmieniamy nasza szkołę pracując w duchu „Budzącej się szkoły”, czyli o tym czego w szkole nie mamy, a czym się chwalimy: m.in. o braku stopni w klasach 1-3, braku ocen za zadania, o „R-ewolucji w szkolnym planie” czyli blokowym nauczaniu, o pozwalaniu na błędy i braku rywalizacji.

            Mówiliśmy też o sukcesach, bo dzięki takiej właśnie pracy na co dzień bez stresu i strachu – to właśnie nasi uczniowie mówią, że „Dziady” Mickiewicza to ich ulubiona lektura. Jesteśmy z naszych uczniów i nauczycieli niezwykle dumni!

            Uczniowie mieli okazję zadawać pytania, i były to bardzo poważne pytania i jeszcze bardziej poważne odpowiedzi. Nauczyciele również mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami i wyrazić swoje obawy oraz nadzieje związane z bieżącym stanem edukacji.

            Nie zabrakło również miłych niespodzianek – Pani minister wręczyła naszej szkole dyplom w uznaniu organizacyjnych, dydaktycznych i wychowawczych osiągnięć.

            To dla nas ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy.

            Dziękujemy Pani minister za poświęcony czas i ciepłe słowa uznania.

             

            Dyrektorowi Departamentu Komunikacji MEN Kacper Lawera przesyłamy serdeczne: Dziękujemy!

             

            Nowa galeria Wizyta Pani Minister Edukacji została dodana do albumu fotograficznego