• Świetlica szkolna - miejscem odkrywania talentów

• 02.10.2017 10:32
        •          Mija pierwszy miesiąc nauki szkolnej i funkcjonowania świetlicy szkolnej. W tym roku szkolnym na świetlicę zapisanych jest 86 uczniów naszej szkoły, w tym głównie z klas I i III oraz doraźnie z klas IV-VII. Opiekę nad dziećmi sprawuje troje nauczycieli: Maciej Brągiel, Małgorzata Szewczyk, Małgorzata Kowalska oraz asystent Marta Przetacznik.

Miesiąc wrzesień był czasem wzajemnego poznawania się dzieci i opiekunów, wdrażania wychowanków do przestrzegania zasad panujących na świetlicy oraz zasad wzajemnej współpracy i zabawy. Zorganizowane zostały zabawy integracyjne służące lepszemu poznaniu się w tak dużej grupie. Dzieci mają do dyspozycji różne zabawki, puzzle, zestawy klocków oraz sprzęt sportowy.
                   Świetlica jest miejscem odpoczynku po lekcjach, swobodnej zabawy, odreagowania po kilkugodzinnym siedzeniu w ławce szkolnej. Jest to także miejsce odkrywania różnych uzdolnień i talentów dzieci. Uczniowie mają możliwość korzystania z różnych propozycji zajęć: plastycznych, muzycznych, origami. Każdy znajdzie coś dla siebie ! Niektórzy uczniowie przejawiają talenty konstrukcyjne budując okazałe budowle z klocków. Uaktywniła się także kilkuosobowa grupa chłopców z klasy III, którzy pod okiem Pana Maćka poznają zasady funkcjonowania sprzętu elektronicznego. Pobyt w świetlicy służy także  odrabianiu zadań domowych przy pomocy opiekunów.
                 Mamy nadzieję, że czas spędzany na świetlicy jest dla dzieci czasem radości, różnych aktywności i wesołej zabawy.
          wychowawcy: Małgorzata Szewczyk, Małgorzata Kowalska, Maciej Brągiel

Galeria zdjeć: https://photos.app.goo.gl/1e9ud823Rcdh86yk2