Akcja charytatywna – Wyślij pączka do Afryki 2024 pod hasłem ,, Razem ratujmy życie dzieci”

26.02.2024 11:08

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej „Wyślij pączka do Afryki” prowadzonej przez Fundację Kapucyni i Misje. Z okazji tłustego czwartku wolontariusze sprzedawali pączki na kiermaszu zorganizowanym w naszej szkole. Zebrane datki zostały przekazane Fundacji, a ta przeznaczyła je na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot. W tym roku hasłem zbiórki było „Razem ratujmy życie dzieci” z uwagi na ogromne potrzeby afrykańskich szpitali, w których brakuje bardzo wielu potrzebnych rzeczy.

Dziękujemy Wszystkim za przyłączenie się do akcji. Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować Radzie Rodziców za zakupienie i sfinansowanie pączków na rzecz tej akcji. Wasza inicjatywa nie tylko umożliwiła nam zrealizowanie planowanych działań, ale pokazała jak dużo można osiągnąć poprzez współpracę i solidarność.

Otrzymaliśmy wielkie wyrazy podziękowania ze strony fundacji.

Pokój i dobro!

Pragniemy serdecznie podziękować za przyłączenie się do naszej akcji, za Państwa zaangażowanie i chęć wsparcia misjonarzy w ich wysiłkach zmienienia świata na lepsze. Dzisiaj Wasza społeczność szkolna Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle przekazała darowiznę , która umożliwi misjonarzom w Afryce zrealizowanie projektów charytatywnych. Najważniejszym projektem tegorocznej akcji jest pomoc w ratowaniu zdrowia i życia dzieci i dorosłych chorych, którzy szukają pomocy w szpitalu prowadzonym przez misjonarza br. Macieja Jabłońskiego w Ngaoundaye w Republice Środkowoafrykańskiej.
      Dzięki Waszej pomocy i wspólnemu odpowiedzialnemu pomaganiu również wiele dzieci otrzyma ciepły posiłek i będą mogły pójść do szkoły.
      Powstaną nowe studnie z czystą wodą, misjonarze zbudują szkołę i zapewnią działanie przedszkolom , szkole krawieckiej i stolarskiej.
      O naszych zamierzeniach i postępach akcji możecie się Państwo dowiedzieć więcej na stronie https://paczek.kapucyni.pl/
      Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie dla spraw misji.
      Gratulujemy Pani koordynator wspaniałej organizacji a wolontariuszom życzymy zapału do nauki i satysfakcji z czynienia dobrych uczynków.
      Z błogosławieństwem i modlitwą za Waszą szkolną społeczność

br.Jerzy Steliga OFMcap

Wyślij pączka do Afryki 2024

12.02.2024 10:39
      Po raz drugi nasza szkoła dołącza do kapucyńskiej akcji Pączek dla Afryki. W tym roku hasłem przewodnim jest – RAZEM RATUJMY ŻYCIE DZIECI.
      Po feriach w dniu 13 lutego w naszej szkole odbędzie się kiermasz pączków. Tego dnia również obchodzimy w naszej szkole Walentynki, to doskonała okazja, żebyśmy sobie  uświadomili, że ,,Miłość nie jedno ma imię”.
      Całkowity dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie dzieci
       w Ngaoundaye w Republice Środkowoafrykańskiej, który prowadzi nasz misjonarz br. Maciej Jabłoński. Fundusze są też przeznaczane na dożywianie dzieci, ich edukacje , pomoc dla ubogich czy budowę studni. W naszej miejscowości jesteśmy jedną z trzech szkół , która podjęła się tej pięknej inicjatywy.

18.01.2024 15:12
      Wsparcie uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaśle na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjnego dzikich zwierząt ,,Puchacz” w Brzyskach.  W naszej szkole wolontariusze przeprowadzili zbiórkę środków na wsparcie ośrodka rehabilitacyjnego dla zwierząt. Akcja cieszyła się dużym zaangażowaniem społeczności szkolnej. Uczniowie oraz Rodzice hojnie przekazali darowizny w postaci karmy, zabawek oraz środków czystości. Podczas akcji podkreślono znaczenie dbałości o zwierzęta oraz edukacji na temat odpowiedzialności wobec nich. Zbiórka stanowiła również doskonałą okazję do kształtowania wrażliwości społecznej uczniów. Dary zostały przekazane w przedświątecznym klimacie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę inicjatywę, pokazując, że nasza szkolna społeczność troszczy się o dobro zwierząt.

CHARYTATYWNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

21.12.2023 12:33

20 grudnia na terenie szkoły odbył się charytatywny kiermasz świąteczny zorganizowany przez wolontariat. Kiermasz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze. Cieszymy się, że tak wiele ludzi dobrego serca zaangażowało się w Nasze charytatywne przedsięwzięcie.

Na kiermaszu można było kupić przepiękne dekoracje, ozdoby i stroiki świąteczne. Nie zabrakło również bombek, gwiazdek , krasnali oraz choinek wykonanych z niezwykłym pomysłem z różnorakich materiałów. Sprzedawano wyroby cukiernicze takie jak : pierniki, makowce i drożdżówki.

Zgodnie z założonym celem dochód ze sprzedaży zostanie przekazany rodzinie, która jest w potrzebie.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie , pomoc i wielkie serce.

Do wszystkich kierujemy serdeczne podziękowania.

Wolontariat:

Klaudia Bora

Katarzyna Borowiec

• Szkoło Pomóż i Ty 2023

30.11.2023 10:44
      Akcja charytatywna ,,Szkoło Pomóż i Ty” pod patronatem Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych w roku szkolnym 2023/2024

W miesiącu październiku i listopadzie na terenie szkoły w ramach wolontariatu przeprowadzono ogólnopolską akcję ,,Szkoło Pomóż i Ty”.
                  Uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu rzetelnie rozprowadzali cegiełki wśród uczniów. Akcja poprzez sprzedaż kalendarzyków z wiedzą edukacyjną miała na celu pomoc podopiecznym Fundacji Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych w Gdyni. Tegoroczna akcja miała na celu pomoc Fabianowi Czechowskiemu , który od urodzenia cierpi na autyzm wczesnodziecięcy i padaczkę. Zgromadzone środki w kwocie 400zł  zostały przekazane i przeznaczone na jego specjalistyczną rehabilitację oraz leczenie.
                  Dzięki udziałowi w tej akcji uczniowie uczą się pomagać innym, bardziej potrzebującym, stają się wrażliwi na los osób cierpiących i skrzywdzonych przez los.
      Dziękuję za zaangażowanie i pomoc.

Opiekun SKW: Klaudia Bora