• WYCIECZKA KLASY VI DO KRAKOWA

• 28.05.2019 11:42
        • 23 maja klasa VI udała się na wycieczkę do Krakowa. Kraków przywitał nas rzęsistym deszczem. Pomimo złej pogody rozpoczęliśmy zwiedzanie dawnej stolicy Polski. Wszystkich zachwycił Wawel. Uczniowie zwiedzili Katedrę, widzieli groby królewskie, podziwiali reprezentacyjne komnaty królewskie. Wszyscy dotknęli serca Dzwonu Zygmunta, w nadziei  spełnienia marzeń.

Następnym etapem wycieczki było przejście ulicą Kanoniczą na Krakowski Rynek. Uczniowie zwiedzili Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła, podziwiali Kościół Mariacki, wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej, odwiedzili Sukiennice.

Niestety wysoki stan wody w Wiśle oraz ciągły deszcz uniemożliwiły rejs statkiem. Jednak zła pogoda nie zepsuła dobrego nastroju uczestnikom wycieczki.

Galeria: Wycieczka klasy 6a

• 100 lekcji matematyki w 6a

• 13.03.2019 09:06
        • 8 marca z okazji „100” lekcji matematyki zostały zorganizowane w klasie 6 konkursy matematyczne, gry i zabawy. Klasa 6 została podzielona na trzy drużyny, których nazwy sami tworzyli. Z każdej grupy w drodze eliminacji matematycznych został wyłoniony kapitan, który wraz ze swoją drużyną zmagał się z różnego rodzaju zadaniami matematycznymi, logicznymi, łamigłówkami i nietypowymi działaniami.

Najwięcej punktów zdobyła drużyna o nazwie „Plusy”, drugie miejsce „Dwa plus dwa równa się pięć”, trzecie zaś „Kwadratowe nawiasy”.

Organizatorkom dziękujemy za wspaniałą zabawę połączoną z nauką i z niecierpliwością oczekujemy lekcji matematyki numer 200!
          Galeria: 100 lekcji matematyki w 6a

• Dzień Kobiet w klasie VI

• 08.03.2019 12:13
        • Siódmego marca w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Kobiet. Dziewczynki zostały obdarowane przez chłopców kwiatami i drobnymi upominkami, ale wcześniej musiały się trochę postarać i odpowiedzieć na “bardzo trudne” pytania. Natomiast chłopcy rysowali na tablicy portrety idealnej dziewczyny, ale … z zasłoniętymi oczami! Było dużo śmiechu i bardzo sympatycznie!
          Galeria: https://photos.app.goo.gl/bK8GcMPEfFrCNGnh6

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

• 06.02.2019 10:40
        • DBI 2019 odbywa się corocznie 5 lutego 2019 r. Tegoroczne hasło tych dni to "Działajmy razem".
          W tym roku klasa Vb i VIa zrealizowały:
          "Odwróconą lekcja informatyki". Było sporo wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci, a to wszystko przygotowane przez uczniów. Ufamy, że efekty tej pracy zaowocują  właśnie w sieci. Zaprszamy do obejrzenia filmu z tej akcji:

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

• Mikołaj w 6a

• 10.12.2018 12:01
        • Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole.

W tym wyjątkowym dniu, pojawili się również uczniowie, którzy w swoim stroju mieli coś czerwonego, czyli mikołajowego. Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia, panował u nas szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą  szanownego Gościa. Dzieci rozpoznały Go od razu - to Mikołaj. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Mikołaj dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka i dla młodszego i dla starszego, i dla grzecznego i mniej grzecznego. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie Go oczekują. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń.

Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!
          Galeria: Mikołaj w 6a