• Klasa sportowa Va na obozie kondycyjnym :)

• 11.06.2019 09:02
        •  Dnia 08 czerwca 2019 klasa sportowa uczestniczyła w zgrupowaniu sportowym, które miało miejsce na Foluszu na terenie Magurskiego Parku Narodowego. Wyruszyliśmy o godzinie 8.00 rano z Jasła.
          Zadaniem, które wyznaczył nauczyciel było przebycie odcinka 11 km w terenie naturalnym- trasa Folusz- Magura/ ścieżka pierwszego dnia/ szlak zielony i zejście szlakiem żółtym w kierunku Folusza. Trasa była wymagająca, ale dziewczęta bardzo sprytnie ją pokonały z uśmiechem na ustach , w bardzo dobrym tempie i czasie.

Oto krótka fotorelacja :) Obóz kondycyjny

• Lekcja plastyki w plenerze

• 06.06.2019 11:32
        • Uczniowie klas piątych wykonywali prace plastyczne polegające na szkicowaniu obiektu w terenie - wieży widokowej w Skansenie Archeologicznym ,,Karpacka Troja" w Trzcinicy.
          Punktem obserwacji była pobliska górka, z której dobrze widoczny był wybrany obiekt. Niektórzy uczniowie uwzględnili detale wieży, niektórzy umieścili ją na tle krajobrazu - każdy według własnego pomysłu. Najciekawsze prace zostały wyeksponowane na przygotowanej wystawie plastycznej.
          Lekcja w plenerze 5a

Lekcja w plenerze 5b

• Śladami naszej historii - wycieczka klas Va i Vb do Krakowa

• 20.05.2019 12:23
        • W środę 15 maja uczniowie klas Va i Vb udali się na wycieczkę do Krakowa. Wybraliśmy to piękne miasto, ponieważ tam na każdym kroku można odnaleźć ślady polskiej historii. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia wystawy interaktywnej w muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius. Nawet spacer w deszczu po Rynku Krakowskim będzie dla nas miłym wspomnieniem. Wysłuchaliśmy tam hejnału z wieży Kościoła Mariackiego, karmiliśmy gołębie i podziwialiśmy wspaniałe zabytki. Następnie przeszliśmy szlakiem turystycznym po podziemiach Rynku Głównego i obejrzeliśmy ekspozycję ''Śladem europejskiej tożsamości Krakowa.'' Jest to multimedialne widowisko - podróż w czasie, w której można poczuć atmosferę panującą na średniowiecznym rynku. Najważniejszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu. Przewodnik oprowadził nas po komnatach królewskich, a w podziemiach katedry zatrzymaliśmy się przy grobach królów i innych sławnych postaci. Wielkim przeżyciem było dla nas odwiedzenie grobu patrona naszej szkoły Adama Mickiewicza. Późny wieczorem w dobrych nastrojach wróciliśmy do domu. Wycieczka okazała się ciekawą lekcją historii Polski.
          Galeria: Wycieczka do Krakowa

wychowawcy klas Va i Vb - Małgorzata Szewczyk i Małgorzata Kowalska

• Pomysły na wiosenne przekąski w klasach 5A i 5B

• 17.05.2019 13:54
        • Uczniowie klas piątych w ramach zajęć kształtujących kreatywność przygotowywali wiosenne przekąski według własnych pomysłów. Pracowali indywidualnie, w parach lub w małych grupach, wykorzystując dostępne obecnie na rynku nowalijki, owoce i inne produkty. Uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Było smacznie, kolorowo i ...wiosennie.
          Wiosenne przekąski 5a
          Wiosenne przekąski w 5b

• Warsztaty ceramiczne w skansenie Karpacka Troja – kl. Va

• 28.03.2019 14:06
        • Uczniowie klasy Va uczestniczyli w kolejnych warsztatach przeprowadzanych w skansenie Karpacka Troja. Tym razem były to warsztaty ceramiczne, które były okazją do ulepienia z gliny własnych miseczek, dzbanuszków i różnych figurek zwierzęcych. Uczniowie byli bardzo pomysłowi i ,,wyczarowali” bardzo ciekawe formy, które następnie zostaną wypalone i dostarczone do szkoły.
          Galeria: Warsztaty ceramiczne 5a

Warsztaty były ciekawą formą pracy w ramach zajęć kształtujących kreatywność, dającą możliwość własnoręcznego wykonania ozdób.