• Wycieczka klasy IVa i IVb

• 27.05.2019 13:28
        • W poniedziałek 20 maja uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami wybrali się całodniową wycieczkę.

Pierwszym punktem była najstarsza w Polsce Kopalnia Soli w Bochni. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zjazdu wąską, ciemną windą, która  dla wielu uczniów była nawet straszna. Tuż po zjeździe spotkała nas niespodzianka, czyli kolejka dzięki której przemierzyliśmy trasę między szybem Campi i Sutoris.

Dzięki multimedialnej trasie turystycznej podziwialiśmy uroki kopalni. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni.

Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie Kaplicy św. Kingi. Czwartoklasistów nawiedziła ów postać. Szczegółowo opowiedziała im legendę, która tłumaczy powstanie kopalni. Nowością dla uczniów był obiad ponad 2000 m pod ziemią oraz gry i zabawy rekreacyjne.

Kolejnym punktem wycieczki była zabawa w Centrum Aktywnego Wypoczynku
          w Borku. Uczniowie zostali podzieleni na drużyny, które realizowały specjalne zadania wyznaczone przez opiekunów. Mimo, iż zabawa była świetna i dzieci chciały ją kontynuować w nieskończoność, czas było wracać do domu.

Wycieczka bardzo podobała się uczestnikom, dostarczyła im wielu informacji historycznych oraz pozwoliła poznać legendę mówiącą o wydobywaniu soli. Była to także świetna okazja do integracji grup rówieśniczych
          Galeria: Wycieczka kl 4a i 4b
        • Warsztaty malowania pisanek w Karpackiej Troi- klasa IVA

• 11.04.2019 09:59
        • Uczniowie klasy IVA uczestniczyli w warsztatach plastycznych, podczas których ozdabiali drewniane pisanki techniką malowania. Zajęcia sprawiły im dużo radości  i zadowolenia, każdy z dumą oglądał efekt swojej pracy.

Podczas pobytu w skansenie uczniowie obejrzeli także film edukacyjny o historii  Skansenu Archeologicznego ,,Karpacka Troja” a także zostali oprowadzeni po terenie obiektu. Dużą atrakcją była lekcja przyrody w ,,Zwierzyńcu”, a zwłaszcza ,,kozia rodzina”.

Galeria: Warsztaty malowania pisanek

Małgorzata Szewczyk

• DZIEŃ KOBIET W  KLASIE 4A
        • DZIEŃ KOBIET W KLASIE 4A

• 11.03.2019 08:52
        •               Wszyscy wiemy, że 8 marca to wyjątkowy dzień. Z tej okazji chłopcy przygotowali swoim koleżankom z klasy upominki i kwiaty.
                       Dzień Kobiet, jest dobrym momentem, by przypomnieć, co to znaczy być dżentelmenem i jak traktować kobietki, nawet te najmłodsze :)
          Galeria: Dzień kobiet w 4a

• „Złość da ci w kość” - warsztaty dla klas 4a i 4b

• 08.02.2019 14:43

Warsztaty miały na celu naukę postawy wolnej od agresji, poczucia odpowiedzialności za swoje zachowanie, a także budowania pozytywnych relacji miedzy rówieśnikami. Prowadzący je trener uświadamiał uczniom jak ważna jest rozmowa o swoich lękach i problemach. Wspólnie z grupą ustalał  najczęstsze przyczyny niewłaściwych zachowań w szkole, na podwórku oraz w domu. Pokazał praktyczne rozwiązania  konfliktowych sytuacji bez uciekania się do zachowań z jednej strony agresywnych a z drugiej –nadmiernie uległych. Uczniowie poznali  także metody relaksacji oraz sposoby radzenia sobie z frustracja i negatywnymi emocjami.
          Złość da ci w kość - 4a

• Niezwykły prezent mikołajkowy w 4a

• 17.12.2018 11:10
        • 6 grudnia do uczniów klasy IVa  i wychowawczyni przyszedł Święty Mikołaj, który przyniósł niezwykłe upominki.  Początkowa reakcja na prezenty nie była zbyt entuzjastyczna. Dopiero, gdy kilkoro uczniów wśród słodyczy odnalazło zaproszenie do kina i McDonald’s, klasę wypełniły okrzyki radości i zadowolenia.

11 grudnia obejrzeliśmy film animowany ”Grinch”. Tytułowy bohater to zielony stworek o  lodowatym sercu, szczerze nienawidzący świąt. Jego celem  było zniszczenie mieszkańcom wioski w której mieszkał, magicznego klimatu, który towarzyszy Świętom Bożego Narodzenia. Przyozdobione domy, uliczki, bogato ubrane choinki, wspaniałe prezenty, wszędzie słyszane najpiękniejsze świąteczne kolędy – doprowadzały naszego Grinch’a do szaleństwa… Oczywiście jak to w bajkach „happy endu” zabraknąć nie mogło!

Bajka okazała się przyjemna i zabawna, ze świątecznym klimatem i mądrym przesłaniem.

Po wyjściu z kina uczniowie udali się do restauracji McDonald’s, gdzie każdy mógł zjeść coś pysznego.

Jak wiadomo wszystko co dobre – szybko się kończy, tak więc w radosnych nastrojach, z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do naszej szkoły.

Wycieczka do kina w ramach prezentu Mikołajkowego dla klasy: Mikołajkowe kino