• Zapraszamy babcie i dziadków przedszkolaków.

19.01.2024 10:50
      Zapraszamy serdecznie babcie i dziadków naszych przedszkolaków na spotkanie z wnukami przy herbatce w następny piątek 26 stycznia na godzinę 10.00. 🥰💑

Przedszkolaki życzą Wesołych Świąt!

28.12.2023 09:10

Niezwykłe chwile dziś w przedszkolu! Nasze utalentowane dzieci z grupy Sowy, wystąpiły w urokliwych jasełkach, prezentując niezapomniane momenty świąteczne z szopki bożonarodzeniowej.To był magiczny dzień!

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 12 życzą wszystkim najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia !

Galeria https://photos.app.goo.gl/MvXGDmFXA3ZmjHWD6

Święto pluszowego misia w przedszkolu

27.11.2023 10:06

Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. Nieraz pociesza, innym razem pomaga zasnąć. Aby czcić swojego przyjaciela 24 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
      Już od samego rana wraz z dziećmi pojawiły się w przedszkolu misie - misie małe, średnie i duże, i te bardzo, bardzo duże. Po powitaniu dzieci obejrzały prezentację multimedialną, która przybliżyła im historię powstania pluszowego misia oraz bohaterów znanych bajek, książek i filmów. Następnie wraz ze swoimi misiami dzieci tańczyły przy piosenkach, były też różne konkursy i zabawy.

W tym dniu nasze przedszkole odwiedzili również aktorzy teatru lalkowego i zaprezentowali dzieciom bajkę: "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Dzieci z dużym zachwytem i zaciekawieniem śledziły losy Śnieżki.

Aktorzy podsumowując piękną bajkę, podkreślili jak ważne jest aby dzieci nie ufały obcym, nie otwierały im drzwi, ani nie brały od nich  niczego- słodyczy ,zabawek itp. Bajka ta uczy między innymi zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznajomych. Obcym mówimy NIE!

To był BARDZO udany dzień.

Dziecka prawa to poważna sprawa

20.11.2023 15:17
       Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Niezwykle ważny dzień, którego obchody na stałe zagościły w kalendarzu naszych świąt nietypowych.
       Zaczęliśmy go od obejrzenia filmu edukacyjnego, ale nie tylko o samych prawach dzieci, bo też i  o spoczywających na nich obowiązkach. Następnie wychowawczynie odbyły z dziećmi rozmowy kierowane "Co to znaczy, że dzieci mają swoje prawa?" Przedszkolaki podawały przykłady praw, o których była mowa w filmiku, a ostatecznie stworzyły wspólną definicję Praw Dziecka. To była wyjątkowa burza mózgów. Niemal każde dziecko włączyło się do dyskusji, najczęściej na podstawie osobistych doświadczeń.
        Wszędzie królował kolor niebieski, który jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których  prawa nie są przestrzegane. Niebieskie ubranka, niebieskie serduszka, niebieskie baloniki, to wszystko sprawiło, że wokół zrobiło się bajecznie niebiańsko.....
        Na koniec dzieci, zgadzając się ze wszystkimi poznanymi prawami, odbijały swoje "niebieskie" dłonie  na dużych arkuszach papieru.

Jednym z Praw Dziecka jest prawo do zabawy, a wiadomo, gdzie tej zabawy jest najwięcej. Oczywiście w przedszkolu !
      I tak właśnie przede wszystkim przez zabawę zostały dzieciom przybliżone i uświadomione ich prawa, a nam dorosłym przypomniane, że mamy stać na straży praw tych małych ludzi.

Prawdziwe pszczoły w naszym przedszkolu!!!

29.09.2023 13:59
      Nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście: pan Tomasz, pszczelarz z pobliskiej pasieki w Sieklówce oraz.... kto by pomyślał? Prawdziwe pszczoły!
      Przedszkolaki miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół. Dowiedziały się kto mieszka w ulu: trutnie, pszczoły robotnice, królowa - matka pszczela, czym się zajmuję, dlaczego tańczą.
      Obserwowały pszczoły oczywiście w specjalnym prezenterze.
      Przymierzały strój pszczelarski służący do pracy przy pszczołach.
      Skrzaty, Sówki i Pszczółki razem z pszczelarzem wyruszyły w smakową podróż dzięki degustacji miodu. Dostały również prezenciki - słoiczki miodku.
      Najważniejszym przesłaniem spotkania było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi. Od pracy tych owadów (zapylania) zależy życie na świecie.
      Bardzo dziękujemy za opowieść o życiu pszczół i o tym jak są pożyteczne.