• “Poznajmy się” spotkanie adaptacyjne dla przyszłych pierwszoklasistów

• 14.06.2018 13:50
      • Aby ułatwić przedszkolakom spokojny start w nowy etap ich  życia, w dniu 08.06.2018 r na terenie szkoły zostało zorganizowane specjalnie dla nich, spotkanie adaptacyjne”Poznajmy się”, które było doskonałą okazją do bliższego poznania się z  nauczycielem, który będzie ich przyszłym wychowawcą i całej grupy, która niebawem we wrześniu pierwszy raz przekroczy progi tej szkoły.

Część oficjalna spotkania, której gospodarzami byli uczniowie z klasy 3b wraz z wychowawcą, rozpoczęła się w świetlicy szkolnej od zabaw integracyjnych i występów artystycznych “Dzieci czytają dzieciom”, podczas których reprezentanci klas pierwszych i trzecich zaprezentowali wszystkim zebranym, twórczość Jana Brzechwy.

Ponadto sympatycznym, małym gościom zaproponowana została wędrówka tropem szkolnych korytarzy do sali lekcyjnej, miejsca, gdzie niebawem będą zaspokajać nieustającą ciekawość świata. Pełna troski postawa starszaków wobec przedszkolaków, wspólna zabawa oraz pamiątkowe zdjęcia i upominki spowodowały, że kandydaci do przyszłych klas pierwszych spostrzegli szkołę jako miejsce dla nich przyjazne, do którego z przyjemnością przyjdą, kiedy tylko przyjdzie na to odpowiedni czas.
        Galeria: Poznajmy się